jabłka na odchudzanie

My, Polacy, lubimy jabłka. Są one naszym owocem rozpoznawczym i dostępne są w polskich sklepach przez cały rok. Kupić je możemy w różnych odmianach i wielkościach, różnią się one walorami smakowymi i sposobami wykorzystania. Możemy je zjeść na surowo, zrobić z nich sałatkę owocową, smoothie lub świeżo wyciskany sok. Ale, co najważniejsze, mają również wiele prozdrowotnych właściwości, które sprawiają, że często wykorzystywane są w dietach odchudzających. Przedstawiamy więc jak jabłka na odchudzanie wpływają i co takiego w sobie mają, że wspomagają redukcję tkanki tłuszczowej?

Wpływ jabłek na odchudzanie

Zacznijmy od tego, że jabłka to owoce, które zaliczają się do kategorii tych, które są najmniej kaloryczne. Z tego powodu, trzeba ich zjeść naprawdę dużo, żeby przyczyniły się one do naszego przybrania na wadze. Jedno jabłko zawiera bowiem około 90 kcal, co przy zapotrzebowaniu dorosłej osoby na 2500 kcal, stanowi niewielki odsetek. Istnieją również diety typowo oparte na wyłącznym jedzeniu tych owoców. I choć opisywane są jako te, które pomagają oczyścić organizm z toksyn i przyspieszyć przemianę materii, to jednak jak każda restrykcyjna dieta, przyczyniają się do osłabienia organizmu i nieszczęsnego dla nas efektu jojo.

Warto więc wzbogacić dietę o jabłka, ale spożywać również inne wartościowe produkty, jak białko i świeże mięso. Razem działać będą pozytywnie i wspierać spalanie tkanki tłuszczowej. Jak to się dzieje? Jabłka bogate są w błonnik, który przoduje jako składnik idealny na odchudzanie. Błonnik wspomaga odchudzanie, gdyż pozwala zminimalizować uczucie głodu, a dodatkowo pełni dobroczynne funkcje w naszych jelitach – pomaga oczyścić je z toksyn i niepotrzebnych złogów. Substancja ta znajduje się w całym jabłku, ale jej największe stężenie znajduje się w skórce. Spożywajmy więc jabłka ze skórką. Pamiętajmy jednak, by wcześniej dobrze je umyć, nawet z wykorzystaniem szczoteczki, często bowiem jabłka w sklepach są woskowane, by lepiej wyglądać na wystawie sklepowej.

Ponadto jabłka to owoce, które zawierają w sobie wiele witamin i minerałów. Bogate są zarówno w witaminę C, czyli antyoksydant, jak i witaminę A, która dodatkowo pozytywnie wpływa na nasz wzrok i skórę. Jabłka to także źródło magnezu, potasu i żelaza oraz miedzi. Dobrym nawykiem jest wprowadzenie jabłek w formie przekąsek, np. przed obiadem albo przed treningiem. Nie zaleca się jednak spożywania tych owoców w godzinach popołudniowych i wieczorem, zwłaszcza, gdy nie mamy w planach jakiegoś większego wysiłku fizycznego. Jabłka bogate są bowiem w cukry proste, które nie rozłożone mogą nam się odkładać w postaci tłuszczu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here