Babka plesznik

Wiele razy podejmowałaś wyzwanie szczupłej i smukłej sylwetki bez skutku? Borykasz się może z efektem jojo, a dotychczas zastosowane metody zawiodły? W takim razie potrzebujesz wsparcia, najlepiej naturalnego. Wiadomo, że natura wszystko reguluje, a więc pomoże nam jeżeli mamy określone dolegliwości. Jeśli dokuczają nam zbędne kilogramy, często nie tylko waga jest problemem. Pojawia się trądzik, zmiany cukrzycowe czy zaparcia.

Na skutek złej diety obfitej w tłuste i szybkie jedzenie cierpi cały organizm, a gospodarka hormonalna jest zachwiana. Z pomocą przychodzi nam babka płesznik. Jest to niesamowita roślina, pochodząca z zachodniego rejonu Morza Śródziemnego, północnej Afryki i zachodniej Azji. Nasiona tej oto rośliny mają szerokie właściwości zdrowotne. Pomagają na mokry kaszel działając wykrztuśnie, łagodzą suchy. Są idealne na bóle reumatyczne i artretyczne.

Pomoc z natury

Ale czy babka płesznik na odchudzanie się nadaje? Oczywiście że tak! Prócz wspomnianych wyżej właściwości, znakomicie pomaga na dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Działa na zaparcia, biegunki, hemoroidy czy wrzody. Usprawnia tym samym trawienie, co jest bardzo istotną kwestią podczas zarzucania wagi. Jeżeli zmagamy się z problematyczną cerą, bądź cukier często nam szaleje, to babka płesznik jest dla nas idealna. Nasiona można zdobyć w aptekach i sklepach zielarskich, sklepach internetowych oraz tych ze zdrową żywnością. Stosowanie ziela można porównać do stosowania siemienia lnianego. W tym celu należy w miseczce zalać nasiona gorącą wodą i zostawić tak na parę godzin. Podobnie jak z siemienia wydobędzie się z nasionek śluz – to właśnie on ma dla nas zdrowotne właściwości. Należy go wypić, bądź samym śluzem przetrzeć twarz lub inne miejsca na których wystąpiły zmiany. Same suche nasionka można dosypywać do musli bądź wypieku domowego pieczywa, jednak w tym wypadku należy regularnie uzupełniać wodę w ciągu dnia w organizmie.

Cena babki płesznik jest zależna od producenta jednak standardowo jest bardzo niska. Z reguły zapłacimy około kilkunastu złotych za kilogram i starczy nam to na bardzo długi okres stosowania. Należy również wspomnieć o tym, że za zbawienne właściwości na układ trawienny babki płesznik, odpowiedzialna jest duża ilość błonnika jaką zawiera. To właśnie dzięki niemu możemy poczuć się lekko i ustabilizować swój rytm wypróżnień oraz pozbyć się toksyn z organizmu. Bardzo to pomaga w zrzuceniu zbędnych kilogramów z którymi się borykamy, oraz dodatkowo pozbyć się innych dolegliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here