Lampa lupa do salonu kosmetycznego

Lampa lupa to urządzenie dedykowane do wykonywania rozmaitych, skomplikowanych i szczegółowych zabiegów piękności. Chętnie korzystają z nich pracowniczki salonów kosmetycznych, gdzie sprawdzają się idealnie w czasie wykonywania np. zabiegów manicure i pedicure (choć nie tylko). Jeśli pragniesz zaopatrzyć swój salon kosmetyczny w lampę lupę – poniżej udzielamy kilku podpowiedzi. Dowiesz się, na jakie parametry urządzeń zwrócić uwagę oraz w czym tkwi ich wyjątkowa przydatność.

Lampa lupa dla kosmetyczki – kluczowe w salonie kosmetycznym

Zabiegi na paznokciach są często wykonywane właśnie w salonach kosmetycznych. Wiele osób nie radzi sobie z ich samodzielnym wykonywaniem, a ponadto – nie dysponuje odpowiednim oprzyrządowaniem koniecznym do uzyskania zadowalających rezultatów. Do takich należą właśnie lampy lupy, które pozwalają na jednoczesne: powiększenie oraz podświetlenie wybranej części ciała.

Pod tym względem, są idealne w czasie wykonywania skomplikowanych mikrozabiegów. Zwłaszcza tych, w których liczy się szczegółowość, precyzja oraz kontur. Zastosowanie lampy lupy nie tylko poprawi jakość wykonywanych usług, ale również wpłynie na zadowolenie klientek korzystających z oferty danego salonu piękności.

Najważniejsze sprawy w czasie zakupu lampy lupy

Dostępne lampy lupy różnią się rozmaitymi parametrami – budową, sposobem działania, rodzajem zastosowanej lampy, kolorem, a także licznym innymi. Wybierając lampę lupę do salonu piękności, warto zwrócić na nie uwagę i sięgnąć po tę lampę lupę, która będzie idealnie pasować do profilu twojego salonu.

Pierwszą kwestią jest oczywiście statyw danej lampy, który powinien być ruchomy, łatwy w przemieszczaniu, a także solidny. Lampa lupa powinna z łatwością reagować na ruchy dłonią, a jednocześnie być solidnie przytwierdzona do podstawy blatu. Dzięki temu osoba korzystająca z pomocy danej lampy będzie mogła dostosować jej ułożenie do akurat wykonywanego zabiegu.

Warto zwrócić przy tym uwagę na materiały wykorzystane w produkcji mocowania. Powinno być wykonane z solidnych stopów metali lub innych materiałów, a także wytrzymałe na wielokrotne zmienianie pozycji i ustawienia.

Światło w lampach lupach – czyli dlaczego warto wybierać lampy LED

Oświetlenie stosowane w lampach lupach powinno być wystarczająco jasne, by ułatwiać wykonywanie zabiegów, a zarazem nie powinno razić w oczy. W innym wypadku będzie utrudniać wykonanie zabiegu oraz rozpraszać uwagę kosmetyczki. Najlepszym rozwiązaniem są lampy lupy z oświetleniem LED, którego licznych zalet nie sposób wymienić. Przede wszystkim – LEDy są energooszczędne, a emitowane przez nie światło jasne i wyraźne. Ponadto, są odporne na wstrząsy i inne uszkodzenia, zdecydowanie bardziej żywotne niż konwencjonalne żarówki.

Pomocna bywa też możliwość regulacji intensywności i barwy światła. Pozwala to dostosować pracę lampy lupy względem akurat wykonywanego zabiegu. W zależności, czy zabieg wykonywane jest w ciągu dnia, czy wieczorem – a tym samym w zależności od ilości światła dziennego – możliwość regulacji bywa bardzo pomocna.

Siła szkła powiększającego to kolejna ważna kwestia. Warto zwrócić uwagę, by szkło było dostosowane do zamierzonych zabiegów kosmetycznych – inny stopień powiększenia przyda się na czas wykonywania makijażu lub zabiegów upiększających na twarz, inny natomiast do pracy przy paznokciach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here