Lampa lupa do salonu kosmetycznego

Lampa lupa to urządzenie dedykowane do wykonywania rozmaitych, skomplikowanych i szczegółowych zabiegów piękności. Chętnie korzystają z nich pracowniczki salonów kosmetycznych, gdzie sprawdzają się idealnie w czasie wykonywania np. zabiegów manicure i pedicure (choć nie tylko). Jeśli pragniesz zaopatrzyć swój salon kosmetyczny w lampę lupę – poniżej udzielamy kilku podpowiedzi. Dowiesz się, na jakie parametry urządzeń zwrócić uwagę oraz w czym tkwi ich wyjątkowa przydatność.

Lampa lupa dla kosmetyczki – kluczowe w salonie kosmetycznym

Zabiegi na paznokciach są często wykonywane właśnie w salonach kosmetycznych. Wiele osób nie radzi sobie z ich samodzielnym wykonywaniem, a ponadto – nie dysponuje odpowiednim oprzyrządowaniem koniecznym do uzyskania zadowalających rezultatów. Do takich należą właśnie lampy lupy, które pozwalają na jednoczesne: powiększenie oraz podświetlenie wybranej części ciała.

Pod tym względem, są idealne w czasie wykonywania skomplikowanych mikrozabiegów. Zwłaszcza tych, w których liczy się szczegółowość, precyzja oraz kontur. Zastosowanie lampy lupy nie tylko poprawi jakość wykonywanych usług, ale również wpłynie na zadowolenie klientek korzystających z oferty danego salonu piękności.

Najważniejsze sprawy w czasie zakupu lampy lupy

Dostępne lampy lupy różnią się rozmaitymi parametrami – budową, sposobem działania, rodzajem zastosowanej lampy, kolorem, a także licznym innymi. Wybierając lampę lupę do salonu piękności, warto zwrócić na nie uwagę i sięgnąć po tę lampę lupę, która będzie idealnie pasować do profilu twojego salonu.

Pierwszą kwestią jest oczywiście statyw danej lampy, który powinien być ruchomy, łatwy w przemieszczaniu, a także solidny. Lampa lupa powinna z łatwością reagować na ruchy dłonią, a jednocześnie być solidnie przytwierdzona do podstawy blatu. Dzięki temu osoba korzystająca z pomocy danej lampy będzie mogła dostosować jej ułożenie do akurat wykonywanego zabiegu.

Warto zwrócić przy tym uwagę na materiały wykorzystane w produkcji mocowania. Powinno być wykonane z solidnych stopów metali lub innych materiałów, a także wytrzymałe na wielokrotne zmienianie pozycji i ustawienia.

Światło w lampach lupach – czyli dlaczego warto wybierać lampy LED

Oświetlenie stosowane w lampach lupach powinno być wystarczająco jasne, by ułatwiać wykonywanie zabiegów, a zarazem nie powinno razić w oczy. W innym wypadku będzie utrudniać wykonanie zabiegu oraz rozpraszać uwagę kosmetyczki. Najlepszym rozwiązaniem są lampy lupy z oświetleniem LED, którego licznych zalet nie sposób wymienić. Przede wszystkim – LEDy są energooszczędne, a emitowane przez nie światło jasne i wyraźne. Ponadto, są odporne na wstrząsy i inne uszkodzenia, zdecydowanie bardziej żywotne niż konwencjonalne żarówki.

Pomocna bywa też możliwość regulacji intensywności i barwy światła. Pozwala to dostosować pracę lampy lupy względem akurat wykonywanego zabiegu. W zależności, czy zabieg wykonywane jest w ciągu dnia, czy wieczorem – a tym samym w zależności od ilości światła dziennego – możliwość regulacji bywa bardzo pomocna.

Siła szkła powiększającego to kolejna ważna kwestia. Warto zwrócić uwagę, by szkło było dostosowane do zamierzonych zabiegów kosmetycznych – inny stopień powiększenia przyda się na czas wykonywania makijażu lub zabiegów upiększających na twarz, inny natomiast do pracy przy paznokciach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGdzie w Krakowie zjeść pyszne sushi?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here