Diagnostyka jamy brzusznej

Laparoskopia Częstochowa powoduje niewielkie powikłania i wywołuje zdecydowanie mniejszy stres u pacjenta niż klasyczna operacja. Warto zwrócić uwagę na fakt, że jest to dosyć młoda technika badań, ale pierwsze próby kliniczne były już przeprowadzane 200 lat temu.

Początkowo wykorzystywano ją jedynie do pobierania wycinków do badań histopatologicznych oraz diagnostyki jamy brzusznej. Obecnie stosuje się ją także do przeprowadzania zabiegów operacyjnych. Laparoskopia Kraków jest wykonywana przy wykorzystaniu laparoskopu, czyli rurki złożonej ze źródła światła, małej kamery oraz teleskopu. Obraz z jamy brzusznej jest przekazywany na ekran monitora właśnie za pośrednictwem teleskopu wyposażone w soczewki, które są otoczne specjalnymi włóknami światłowodu. Można nawet wykonać zbliżenie i powiększyć obraz, dlatego chirurg ma bardzo dobre pole widzenia. Laparoskop to jednak nie jedyna przyrządy, które są potrzebne do wykonania zabiegu. Niezbędny jest jeszcze insuflator oraz trokat. Insuflator umożliwia regulację przepływu i utrzymanie stałego ciśnienia gazu w jamie otrzewnej, natomiast trokar to narzędzie w kształcie rury, które jest zakończone dosyć ostrym trzpieniem. Chirurg, który w ten sposób zagląda do jamy brzusznej może dokładnie ocenić i obejrzeć śledzionę, przeponę, pęcherzyk żółciowy, wątrobę oraz inne ważne organy.

Wykonanie zabiegu

W czasie zabiegu można nawet wykonać biopsję i usunąć pewne narządy. Warto zwrócić uwagę na fakt, że można w ten sposób wykonać skomplikowane zabiegi na żołądku, które w normalny sposób są dosyć niebezpieczne. Laparoskopia Śląsk powinna być przeprowadzona przez doświadczonego specjalistę, który posiada wiedzę i umiejętności. Przed zabiegiem trzeba koniecznie wykonać EKG oraz sprawdzić krzepliwość krwi i oznaczyć jej grupę. Warto też wprowadzić lekkostrawną dietę na kilka tygodni przed wykonaniem laparoskopii. Nacięcie brzucha w przypadku laparoskopii jest zdecydowanie mniejsze, dlatego pacjent nie zostaje z dużą blizną. Dodatkowo laparoskopia Częstochowa nie wymaga tak długiej hospitalizacji, dlatego w krótkim czasie taka osoba wypisywana jest ze szpitala. Rzadziej też dochodzi do powikłań, ponieważ laparoskopia Kraków jest stosunkowo bezpieczna. Laparoskopia Śląsk jest innowacyjną metodą leczenia, dzięki której można wyleczyć jamę brzuszną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here