Materac dla dwojga

Zakup materaca jest zadaniem szczególnie wymagającym. Dostępne produkty różnią się pod wieloma względami oraz mogą w odmiennym stopniu wpływać na komfort Twojego snu. Odnalezienie materaca optymalnego jest tym bardziej trudne, gdy chodzi o produkty dedykowane dla dwóch osób. Wówczas, należy ustalić, czy lepszym wyborem będzie zakup jednego materaca, spełniającego oczekiwania obojga partnerów, czy też lepiej zdecydować się na dwa osobne materace. Poniżej podajemy ten problem analizie i udzielamy kilku porad skierowanych do osób planujących zakup materaca dla dwojga.

Materac czy materace? W trosce o komfort i higienę snu 

Jest sprawą oczywistą, że różne osoby mają odmienne upodobania w zakresie komfortu snu. Dotyczy to takich kwestii jak miękkość materaca, jego rozmiar, sposób wypełnienia, obecność i rodzaj zastosowanych sprężyn. Ponadto, im cięższa jest dana osoba, tym twardszy materac trzeba będzie wybrać. W przypadku partnerów, śpiących na tym samym łóżku, preferencje i oczekiwania względem materaca mogą być zgoła odmienne. 

Wówczas, można wybrać dwa rozwiązania. Pierwszym jest zakup jednego materaca o uniwersalnych parametrach, który będzie spełniał oczekiwania obojga partnerów. Drugie rozwiązanie polega na wyborze dwóch różnych materaców o takim samym rozmiarze i ustawieniu ich obok siebie. 

Jak połączyć z sobą dwa różne materace?

Zacznijmy od tego, że materace powinny być podobnych rozmiarów. Chodzi zarówno o szerokość jak i długość, a także ich wysokość. W innym wypadku materace będą przesuwać się po stelażu, utrudniając wygodny i komfortowy sen. Warto też upewnić się, czy rodzaj pokrowca w obu materacach jest identyczny. 

W przypadku par, często występuje dużą różnicą w masie ciała obojga osób. Wówczas, najlepszym rozwiązaniem jest sięgnąć po materace w odmiennym stopniu elastyczne. Warto też zwrócić uwagę na strefy twardości, sposób wykonania oraz wypełnienia. Największą popularnością cieszą się materace ze sprężynami kieszeniowymi. Są wysoce wytrzymałe, a wiele modeli jest objętych gwarancją na okres ponad 20 lat. Ponadto, dostosowują się do kształtu ciała i preferowanych pozycji snu. 

Materac tani czy drogi? Czyli o inwestycji w jakość snu

Na materacach nie należy oszczędzać. Tym bardziej, że dostępne produkty są wysoce wytrzymałe i można bez przeszkód spać na nich przez wiele lat. Dlatego radzimy, by sięgać po modele droższe, zamiast tańszych odpowiedników. 

Jeśli pragniesz obniżyć cenę zakupu, wówczas najlepszym rozwiązaniem jest zamówić tanie łóżko z materacem w zestawie. Konstrukcja łóżka również jest ważna, jednak ma ono mniejszy wpływ na jakość snu, niż sam materac. 

Zdecydowaną wadą materacy tanich jest ich niski stopień odporności na ucisk oraz powstające z czasem odkształcenia. W przypadku wielu tanich modeli odkształcenia mogą powstać nawet po 2-3 latach użytkowania, lub wcześniej. Dlatego radzimy wybierać materace wysoce odporne na ucisk, bardziej stabilne i wytrzymałe. Wspomniane wcześniej materace z kieszeniami sprężynowymi są pod tym względem najkorzystniejszym wyborem. Nie odkształcają się, nawet po wielu latach regularnego użytkowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here